Mojich TOP 5 BB krémov

Na BB krémy nie som. Nevyhovuje mi ich výdrž a často ani farba. Po väčšinu roka som jednoznačne make upová. Ako ale teplota von stúpa a prichádza horúce leto. Na tri mesiace v roku make up v mojej taštičke vystrieda BB krém. Napriek tomu, že favorita zatiaľ nemám, dnes vám ukážem mojich TOP 5 BB krémov, ktoré mi vyhovujú.

Prečo v lete používam viac BB ako make up?

BB krém – Beauty Balm, je teda skrášľujúci krém ktorá dodáva pleti výživu aj zjednotí farbu. Aj keď make upy ktoré používam denne počas roka nezaťažujú moju pleť, BB krémy sa do pleti vsiaknu a tak ich vôbec necítim. A pretože je to krém, používam pod neho len sérum na sťahovanie pórov. Na pleť teda nevrstvím veľa produktov a to mi vyhovuje. Ale len v lete. V zime to mám úplne naopak. Potrebujem na pleť vrstviť a premasťovať ju.

Keďže mám v lete lepšiu pleť, zjednotenie ktoré BB krémy poskytujú mi pomerne stačí. Kde nestačí dotiahne to korektor. No a BB uprednostňujem v lete aj pre vysoké SPF ktoré niektoré BB krémy ponúkajú. No a keď leto skončí akoby utne a ja sa opäť vrátim k mojim make upom.

1. Garnier – BB Cream – pre zmiešanú pleť

Čo sa drogérie týka, Garnier a ich BB krémy sú asi najznámejšie na trhu. Nájdete rôzne druhy určené pre rôzny tip pleti. Od starnúcej pleti po aknóznu. V ponuke sú zväčša dva odtiene Light a Medium. Do klasickej rady ale pred rokom pridali aj extra light, ktorý mi síce farebne pekne sedí,  no inak vôbec. Mojej pleti najviac lahodí rada pre zmiešanú pleť  – paradoxne zmatňujúca – čo je niečo čo vôbec pri kozmetike nevyhľadávam.

Odtieň Light je na zimu na mňa mierne tmavší – žiadna oranžáda to ale nie je. V lete mi sedí ideálne, nakoľko má tendenciu sa trochu farbe pokožky prispôsobiť. Obsahuje vitamíny, minerálne pigmenty. Krycia schopnosť je slabšia až stredná a dá sa navrstviť. Pleť zmatňuje a čo mňa osobne prekvapila je aj výdrž bez zapudrovania (ale neviem ako by držal na mastnejšej pleti. Ja mám pleť suchú).

Textúru má veľmi tekutú s akoby čiastočkami púdru. No a dôvod prečo som si ho kúpila aj tento rok je ten, že naozaj krásne zmizíkuje póry. Má naozaj krásny efekt. Má SPF 20.

Kúpite ho tu: http://bit.ly/2qX8rgU

2. La Roche – Posay – Effaclar Duo tónovaný

Tento korekčný krém bojuje proti prejavom akné. Keď som ho dostala na vyskúšanie jeho tmaví odtieň ma desil ale naštastie sa vie pekne a rýchlo prispôsobiť pleti. Pleť zanechá pekne matnú a zároveň lieči akné a zosvetľuje škvrny po akné.

Krytie má slabé. Keďže nemá SPF, je to moja voľba skôr na lenivé dni kedy nikam nejdem a nechce sa mi malovať – len sa upravím. Taktiež ho rada nosím na plavárne alebo k moru, pretože tam ma často trápi Mallorca akné zo slnka a moja pleť tam neunesie opalováky na tvár. Vďaka tomuto krému mám pleť upravenú a bez zhoršenia akné.

Musím však povedať že  napriek tomu že tento krém používam, sama si ho druhý krát nekúpim.

Kúpite ho tu:

3. Ziaja – BB cream – pre suchú a citlivú pleť.

Tento BB krém som si en tak na vyskúšanie kúpila ešte v zime. A od vtedy ho nosím. Musím pochváliť že light síce nie je pre bledulky, no je to pekná svetlá farba. BB krém má len slabú kryciu schopnosť takže sám o sebe ho nosiť nemôžem no v zim som ho nosievala pod make up. Veľmi pekne hydratuje a upokojuje pleť. U nás doma ho používa aj mamka.

Ja by som od neho chcela niečo viac napríklad zakryť póry. Za mňa je to skôr taký príjemný hydratačný krém než BB. Odporúčam skôr dievčatám s pleťou bez problémov.

Kúpite tu: http://bit.ly/2qTaaJd

4. Oriflame – The One BB cream

Toto je prvý BB krém ktorý sa mi dostal do rúk a najsvetlejší odtieň je naozaj svetlý. Ideálny pre bledulky. Tento BB má skvelé SPF 30, čo veľmi chválim. Je pomerne hutný konzistenciou, hydratačný. Má stredné až vyššie krytie – čo ma taktiež veľmi prekvapilo.

Pleť po ňom vyzerá naozaj krásna a rozjasnená. Nie je zmatňujúci a tak ho odporúčam skôr pre normálnu až suchšiu pleť. Ja som s ním veľmi spokojná. No pozor, sadnite si – teraz na leto je na mňa svetlý. Ja odpadnem! To je prvý krát čo sa mi to stalo. BB krém chválim, je to jeden z najlepších čo doma mám.

Kúpite ho tu: http://bit.ly/2qTt7vk

5. Revlon – Photoready BB cream

Posledný BB krém ktorý vám ukážem je ten, ktorý momentálne nosím denne. Má SPF30 a stredné krytie, čo je ideálne. Krásne zjednotí pleť, hydratuje, upokojuje zapálené miesta a sťahuje póry. Robí naozaj „photo finish“. Odtieň Pale mi aktuálne sedí a myslím si že to sním prežijem celé leto – len doladím bronzérom.

Želala by som si aby mal dlhšiu výdrž. No aj tak ho považujem za najlepší z tých, ktoré doma mám.

Kúpite ho tu: http://bit.ly/2qPCBDE

A čo vy? Ste skôr za BB alebo make up? Aký BB krém je váš favoriť?

Hanka 😉

 

Comments

  1. Janka Bianka

    Z týchto som skúšala jedine Garnier a zdal sa mi nič moc. Nekryl vôbec a pleť som po ňom mala dosť mastnú. Také moje ideálne BBčko je Rimmel verzia Matte. Kryje skvelo, má ružový podtón čo je v drogérii zázrak nájsť a má vcelku dobrú výdrž. A na moje prekvapenie je hydratačný, nie nejako extra zmatňujúci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *