Novinky AVON – kampaň 9

Značka Avon. Pamätám si ju z teenagerských čias. Ale v mojom dospelom a hlavne blogerskom živote som tieto produkty nejak obchádzala a netestovala. So značkou Avon som sa „na vlastnej koži“, po prvý krát stretla až na jar tohto roku. Produkty za dostupné ceny ma veľmi milo prekvapili kvalitou. O to radšej som teda prijala ponuku vyskúšať ďalšie novinky z aktuálnej kampane. A myslím že už takto na začiatku článku môžem prezradiť, že v balíčku bolo aj niekoľko skvelých objavov.

Ktoré produkty ma dostali a ktoré nie? 

Som rada že v mojom balíčku prevládala najmä dekoratívka, ktorá ma minule zaujala. Inak tomu nie je ani tento krát. Fixačný sprej PREP AND SET, je ideálny na použitie s minerálnym make upom, ktorý ukážem nižšie. A hoci sa mi produkty „2in1“ priečia – kombinácia primer a fixačný sprej mi prišla až nemožná – nemám spreju čo vytknúť. Aplikátor urobí pomerne jemnú hmlu či mi vyhovuje. Finiš spreju je saténový. krásne roztopí a usadí pudrové produkty a naozaj predĺži výdrž make upu. Skrátka robí čo má a robí to dobre.

Tento luxusne vyzerajúci červený rúž, vlastne nie je rúž. Je to balzám na pery – no verili by ste tomu? Balenie je naozaj skvostné a veľmi sa mi páči aj „vygravírované“ logo Avon na rúži. Balzám je veľmi príjemný a hydratačný. Ani po celodennom nosení a opakovanej aplikácii nemám pocit vysušených pier, čo je dôkazom toho že sa o pery naozaj stará. Perám dodá iba jemnú farbu. Nie je dlhotrvajúci – ale to ani nemá byť. AAAA to baleniéééé – krása, čo poviete?

Ďalej sa ku mne z dekoratívky dostal rúž Avon z rady Mark v odtieni Reddy to go a minerálny make up. 

Práve rúž na pohľad krásne „pravej“ červenej farby bol pre mňa trochu sklamaním. Rúž má mastnejšiu konzitenciu, ktorá sa síce príjemne nosí no krásnej červenej farbe nepomáha. Je menej pigmentovaný a tak miesto úchvatnej červenej, ktorú očakávate po otvorení dostanete niečo ako tmavšiu ružovú. Pery neprekryje dostatočne a tak pri nanášaní a najmä pokuse o vrstvenie fľakatí. Celé to môže zachrániť len kontúrka v peknej červenej farbe, ktorú nanesiete na celé pery pod rúž.

Minerálny make up bol pre mňa veľkým prekvapením.

Objednala som si ho v tmašom odtieni – NUDE. Schválne, pretože je leto a som naozaj opálená potrebovala som niečo tmavšie a doma mi také čosi chýbalo. No a pretože je to pudrový produkt, myslela som si že pre mňa bude ideálny na leto a vlastne jedine na leto. Ja si totiž celú tvár pudrujem iba v lete. Na jeseň a v zime ju mám dosť suchú. Myslela som si že aj tento make up bude vysúšať ako púder – no mýlila som sa.

Make up sa príjemne nosí a ak ho fixujete sprejom alebo ružovou vodou, na pleti sa roztopí a pri nosení ho nie je cítiť. Pochváliť musím aj vysokú kryciu schopnosť už v prvej vrstve – je však potrebné nanášať ho hustým, plochým štetcom. Taktiež má make up fantastickú výdrž. Testovala som ho na turistike na Geravách (uvidíte vo vlogu č.6). Bopla som celá spotená a s make upom ani nehlo.

Nanáša sa rýchlo a počas testovania sa mi na tvári nevyhodila jediná vyrážka – neviem či môžem, no pripisujem to práve minerálnemu make upu.

Make up má ale i niekoľko nevýhod. Prvá a pre mňa naozaj veľká nevýhoda je tá, že zvýrazňuje póry a to aj v prípade že použijete minimalizujúci primer. Taktiež je make up dosť prejasňujúci. To až do takej miery, že často vyzeráte príliš lesklo až spotene. Nie je to však vyslovene nevýhoda. Pre starnúcu, mdlú či veľmi suchú a unavenú pleť bude tento make up úplny ideál.

Bol to vlastne prvý minerálny make up ktorý som skúšala a vďaka príjemnej skúsenosti môžem povedať, že nie posledný..

 

V balíčku som mala aj produkty na starostlivosť o telo. Príjemný je chladivý sprej na chodidlá s kokosovu vôňou. Naozaj chladí. Taktiež dobre vyzerá aj sprchový gél z limitovanej edície. Obsahuje vitamínový komplex a má príjemnú sviežu vôňu.

Zvláštnu pochvalu ale musím udeliť gélu na holenie.

Veľmi sa mi páči balenie bez pumpičky, ktorá sa mi v sprche s mokrými rukami ťažko stláča. Takto to klasicky vytlačím z tuby. Gél robí iba jemnú penu no po použití mám nohy krásne saténovo hebké a vôbec nemám potrebu krémovať.

Čo vy a značka AVON? Poznáte? Kupujete? 

Mňa obsah balíčka opäť milo prekvapil kvalitou. Ak by som mala vybrať 3 produkty ktoré by ste určite mali vyskúšať bol by to gél na holenie, balzám na pery a minerálny make up.

Budem sa tešiť na  testovanie ďalších noviniek AVON.

Hanka 😉

Comments

 1. Soňa

  Hanka, krásne veci si dostala. Mark rúže sú fajn, celkovo mi rúže z Avonu vyhovujú. Sprcháče moju pokožku vysušujú, čo je škoda no a gél na holenie je výborný. 🙂

  1. Post
   Author
   another

   Áno rúž je príjemný no tá pigmentácia – to mije ľúto chcela by som od neho viac červenej. Mňa sprcháče nevysúšajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *