Žihľavový šampúch

Od mojej kamarátky som na Vianoce dostala set Slovenskej prírodnej kozmetiky od ponio.sk Z celého setu ma najviac zaujal žihľavový šampúch. Tuhý šampón. Pretože som takýto tip produktu ešte nikdy neskúšala. Dnes sa s vami podelím o moju skúsenosť.

DSC_0025_800x535

Ani neviem ako túto recenziu začať. Na tuhý šampón som v sprche pozerala ako teľa a chcela si ho namydliť v rukách a tak naniesť na vlasy. No nešlo to – nepenilo. Bola to samozrejme moja chyba, pretože aj na obale sa odporúča šúchať šampúch priamo po vlasoch. Tak som to aj urobila a veľmi milo ma prekvapila bohatá pena ktorá vznikla už po niekoľkých sekundách. Produktu teda stačí na vlasy naniesť naozaj málo. Potom si už vlasy umývate ako bežným šampónom a následne zmyjete.

Na netradičné nanášanie sa dá naozaj ľahko zvyknúť.

DSC_0024_800x535

Na stránke ponio, nájdete aj výber kondicionérov na vlasy. Ja som od ponio kondicionér nemala, a keďže som chcela šampúch poriadne vyskúšať, rozhodla som sa nepoužiť kondicionér vôbec. Predstavila som si ako hrozne zamotané moje vlasy sú keď kondicionér nepoužijem a bála som sa ako asi moje vlasy po použití “ mydla“ budú vyzerať, Nakoniec to dopadlo dobre. Šampúch obsahuje aj prírodný panenský kokosový olej, ktorý mi na vlasy sám o sebe vyhovuje. A tak som po umytí mala vlasy krásne lesklé a prekvapivo sa dali normálne rozčesávať.

DSC_0023_800x535

Hlavnou zložkou šampúchu je vývar zo žihľavy.  O účinkoch žihľavy na vlasy ste už určite veľa počuli. Vývar zo žihľavy pomáha najmä na rýchlo mastiace sa vlasy. No je dobrý aj pri vypadávaní vlasov a dokonca by mal pomôcť aj pri lupinách.

Pri používaní šampúchu bez kondicionéru sa mi naozaj prestali tak rýchlo mastiť vlasy. Získala som o deň naviac medzi umytiami, čo je podľa mňa skvelé. Ďalšou výhodou šampúchu je jeho veľkosť. Je to ideálny kamarát na cestovanie.

Vo všeobecnosti nemám produktu čo vytknúť. Milo ma prekvapil a som s ním veľmi spokojná. Odporúčam ho všetkým, ktorý uvažujú nad zdravšou a prírodnou alternatívou šampónu.

Či si šampúch kúpim znova? Nuž, ako blogerka rada skúšam novú kozmetiku a preto viem že pri jednom druhu šampónu neostanem. No myslím si, že keď budem mať v kúpeľni núdzu o šampón, tak si rada objednám ďalší šampúch. 

Poznáte Slovenskú prírodnú kozmetiku ponio? Skúšali ste už takýto netradičný šampón?

Hanka 😉

 

 

 

 

Comments

  1. Piosek

    Zkoušela jsem šampon od této značky s ichtamolem na problematickou pokožku a byl fajn. Sice moc dobře nevoněl, ale vcelku pomáhal. Jinak kopřivy spolu s březovým listím si vždy natrhám na jaře, usuším a pak mám na celý rok do zásoby na oplachy.

    Piosek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *