Syoss Ceramid complex

Nedávno som na blogu recenzovala skvelý šampúch. Dnes mám pre vás recenziu na ďalšie produkty zo starostlivosti o vlasy. Radu od Syoss – Ceramid complex používam už od leta. Ale ono to naozaj trvá kým sa človek prebojuje cez 500ml balenie. Dnes tu teda konečne mám pre vás recenziu….

Na vyskúšanie z rady Ceramid Complex som dostala šampón, kondicionér, tužidlo a lak na vlasy. Mala som tak možnosť otestovať pomerne veľkú škálu produktov a zo všetkými som aktuálne na dne.

Rada Ceramid Complex by mala posilniť vlasy a znížiť ich lámavosť. Používala som šampón aj kondicionér spolu a prvé, čím ma produkty zaujali bola ich vôňa. Nebola to taká typická Syossácka profesionálna vôňa ale naozaj pekná vôňa – najradšej by som vám dala ovoňať. Táto vôňa mi prevoňala vlasy a bolo ju cítiť až do ďalšieho umytia. To prišlo pomerne skoro, pretože po tomto ľampón sa mi rýchlo mastili vlasy.

Blogerku Terku tiež zaujala krásna vôňa, navyše Terka skúšala aj masku, ktorá vyzerá zaujímavo. Odporúčam prečítať si jej článok.

 

DSC_0016_800x535

Čo sa týka efektu na mojich vlasoch musím konštatovať, že vlasy vyzerali naozaj zdravé, lesklé a krásne sa rozčesávali. V období keď som používala tieto šampóny som prešla aj intenzívnym zosvetľovaním vlasov  a moje vlasy to bez ujmy prežili. Vlasy sa mi stále lámu minimálne, či to je ale zásluha Syoss Ceramid Complex alebo nie, je pre mňa veľmi ťažké posúdiť nakoľko mám od prírody sama kvalitné a veľmi odolné vlasy (ďakujem ti Bože!).  Efekt šampónu si však celkom pochvaľuje Aďka.

Čo sa týka tužidlá a laku, oba produkty vo vlasoch stvrdnú a vytvárajú nepeknú  škrupinu. Sľubujú tuženie o hodnote 5, s čím nemôžem súhlasiť. Silné tuženie (5) ktoré majú iné produkty, moje vlasy udrží v požadovanom tvare. Tento lak od Syoss ani z ďaleka. Tuženie by som označila ako nižšie stredné teda číslom 2-3. Avšak Aďka má oproti mne jemnejšie vlasy a s tužiacou silou je spokojná. Sama však poukažuje na tvrdnutie produktov vo vlasoch.

Ako to teda zhrnúť? Z produktov rozhodne nie som hotová. Tužidlo ani lak u mňa nefungujú. Šampón a kondicionér zanechajú krásne vyzerajúce a voňavé vlasy. Za mňa patria k tým „lepším“ produktom na vlasy, ktoré som skúšala avšak ohúrená rozhodne nie som.

Máte skúsenosť s touto radou? Ako funguje na vaše vlasy?

Hanka 😉

 

Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *